2022 Yılında Ucuz Uçak Bileti Almak

Günümüzde ucuz uçak bileti almak oldukça zorlaştı. Her gün ucuz uçak bileti nasıl bulunur, ucuz uçak bileti nasıl alınır sorularına rastladığım için uçak bileti deneyimimi paylaşmak için bu yazıyı yazmak istedim.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Aldığım soruların bir kısmı bu konu ile ilgili. İstanbul Almanya uçak bileti alacağım ama ne zaman almam gerekiyor? Bileti daha erken alırsam daha ucuz olur mu? Bu soruların cevabı elbette HAYIR. Böyle bir kural veya yönerge yoktur. 6 ay önce ucuza aldığınızı düşündüğünüz uçak biletini uçuşa 3 gün kala çok daha ucuza bulabilirsiniz.

Uçak biletleri arz ve talebe göre oluştuğu için bilet fiyatları her zaman dinamiktir, dakika başına fiyatta artış veya düşüş olabilir. Bu nedenle ödeyebileceğiniz fiyat söz konusu olduğunda uçak bileti için ödeyebileceğiniz fiyatı düşünmeden satın almalısınız. 1 yıl 2 hafta önce olabilirdi.

Ucuz Uçak BiletiPin
Ucuz Uçak Bileti

Seyehat Tarihini Esnek Tutarak Ucuza Alabilirsiniz

Çoğunuzun öğrenci veya profesyonel olduğunuzu biliyorum. Vizelerinizin, derecelerinizin veya yıllık izninizin belirli zaman dilimleri vardır ve istediğiniz zaman seyahat edemeyebilirsiniz. Ancak ucuz uçak bileti bulmanın en önemli kuralı şudur: Uçak bileti bize değil biz ona ayak uydururuz. Bu nedenle özellikle tatil dönemlerinde ve hafta sonu dönemlerinde yoğun talep nedeniyle bilet fiyatları yüksek olmaktadır. Birkaç gün öncesine, örneğin hafta içi Çarşamba gününe bakarsanız, uçak bileti daha ucuz. Uçak bileti kampanyaları için de kampanya dönemi vardır. Dolayısıyla bu promosyon dönemlerinde seyahat ederseniz, seyahat maliyetlerini düşürürsünüz.

Farklı Havalimanlarından Bilet Alabilirsiniz

Ucuz uçak bileti alamayan arkadaşların yaptığı en büyük hatalardan biri de bu başlıktır. İstanbul-Gaziantep uçak bileti almak isteyenlerin İstanbul-Şanlıurfa bileti araması faydalı olacaktır. Bazen bir uçuş noktası pahalıyken yakındaki başka bir uçuş noktası daha ucuz olabilir. Bunun başlıca nedenlerinden biri de bu havalimanında belirli noktalara uçan havayollarının tekelinde olmalarıdır. Ancak, fiyat rekabeti nedeniyle yakındaki diğer havalimanına birden fazla havayolu uçuyorsa, fiyatın müşteri için makul olması beklenebilir.

Bazı durumlarda, bir şehirde birden fazla havalimanının bulunması, ikinci havalimanının uçak biletlerinin daha ucuz olduğu anlamına gelir. Örneğin Brüksel’deki Charleroi Havalimanı’nın, İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ve Frankfurt’taki Hahn Havalimanı’nın çok daha ucuza uçak bileti sunduğunu çoğumuz biliyoruz.

IShowSpeed Kimdir?

Uçak Bileti Arama Motorunu Kullanabilirsiniz

Bugün hala havayoluyla ucuz uçak bileti arayan, seyahat acentesini arayıp bilet arayan var mı? Evet diyorsanız bu benimdir, sizin için çok önemli olduğu için lütfen bu başlığı dikkatlice okuyunuz. Skyscanner, uçak bileti arama motorlarının babasıdır. Skyscanner’da kalkış şehrini seçip tüm tarihlerde belirli bir varış noktası araması yaparak en ucuz günleri bulabilir veya belirli bir noktadan tüm tarihlerde ve tüm tarihlerde en ucuz uçak biletlerini arayabilirsiniz.

Oyla! post

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1