Airpods Otomatik Geçiş Nasıl Kapatılır? – 2022

İOS  14: Airpods Otomatik Geçiş Nasıl Kapatılır?

Airpods Otomatik geçiş apple kulaklıklara eklenmiş yeni özelliklerdendir. Bu özellik sayesinde Apple cihazınızda içerik oynatımı başlattığınızda Airpods bağlantısı otomatik olarak geçiş yapma özelliğine sahip. Bazı kullanıcılar bu özelliği kullanışsız olarak görebilmekte ve otomatik geçişi kapatmayı istemektedir. Bu yüzden  Airpods otomatik geçiş kapatma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Airpods otomatik geçiş nasıl kapatılır?Pin
Airpods Otomatik Geçiş Kapatma

Airpods otomatik geçiş özelliği İphone ve iPad kullanıcısı olarak sıklıkla kullanıyorsanız otomatik geçiş gayet kullanışlı olabilmekte. Ancak video oynatmak ve müzik dinlemek gibi işlemleri aynı anda yapan bir kullanıcıysanız otomatik geçiş bu noktada sıkıntı yaratabilmektedir. Bu yüzden Airpods otomatik geçiş kapatma yapmalısınız. Bunun için gerekli olan adımlar şöyledir:

Airpodslarınızı İphone’a bağlamalısınız. Ayarları açıp Bluetooth’a dokunmalısınız. Airpodslarınızı bağlı cihazlar listenizde bulup satırın hemen yanında yer alan (i) işarete basmalısınız. Bu İphone’a bağlan ayarına dokunmalısınız. Ve ardından ayarı otomatik olarak yerine bu İphone’a en son bağlandığında olarak değiştirmelisiniz. Kullandığınız her Airpods için bu adımlar geçerlidir ve Airpods geçişi devre dışı bırak özelliği ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube video

 

Otomatik geçiş İOS 14 çalıştıran tüm İphone’larda, iPad’lerde ve Mac,’lerde desteklenmektedir. Airpods’larınızı yatmadan önce kullanmaktaysanız kulaklıklarınıza dokunduğunuz zaman Airpods otomatik geçiş özelliği ile İphone’larınıza kendiliğinden bağlanmaya çalışacaktır. Otomatik seçeneği bu noktada cihazlar arasında geçiş izni veren bir özelliğe sahiptir.

Airpods Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Airpods adı değiştirme ve Airpods’unuza dokunduğunuzda gerçekleşecek eylemleri öğrenmeniz oldukça kolay. Öncelikle airpods adı değiştirmek istiyorsanız, şarj kutunuzu açmalısınız. İphone – İpad – veya İpod touch’ınızda ayarlar kısmınıza gidip Bluetooth’a gelin. Airpods’unuzun yanında yer alan daha fazla bilgi (i) alanına dokunmalısınız. Burada yer alan mevcut ada dokunun. Airpods için yeni bir ad, belirlediğiniz bir ad girmelisiniz. En son olarak bitti kısmına dokunun ve işlemi bitirin.

airpods adi degistirmePin
Airpods Adı Değiştirmek

Ayrıca her Airpod’da bir mikrofon, kulaklık bulunmakla birlikte ayarları da mevcuttur. Otomatik kulak seçimi özelliği sayesinde kulaklık tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik kulak açma kapama özelliklerini tercihlerinize göre değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde Airpord mikrofonda ayarları sağ ya da sol olarak belirleyebilir ve bu sayede airpord kulağınızdan çıkmış dahi olsa bu seçenek sayesinde mikrofon seçtiğiniz tarafta kalmaktadır. Sadece Airpods otomatik geçiş kapatma özellikleri değil dilediğiniz özellikleri tercih etme hakkına sahipsiniz.

Apple cihazlarınızda da kullanabileceğiniz ücretsiz bir ses birleştirme programı mı arıyorsunuz? O zaman ” En İyi Ücretsiz Ses Birleştirme Programı Nedir?” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

 

5/5 - (1 vote)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1