Aux Girişi Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Aux girişi bağlantısı ile telefondan başka bir ses üreten cihaza veya başka bir hoparlörü bulunan aygıta ses aktarması yapılması sağlanır. Aux giriş bağlantısı ile başka bir bağlantı seçeneği olmayan durumlarda veya tercihen aux bağlantısı ile ses paylaşımı ya da ses artırımı gerçekleştirilebilir.

Aux Girişi Bağlantısı Nedir?

Cep telefonlarının bluetooth veya wireless gibi kablosuz bağlantı yapılmasına imkân vermeyen başka bir ses kaynağına bağlanmasına destek olan aux bağlantısı nedir kelime olarak da auxiliary yani yardımcı anlamına gelmektedir.

Aux girişi bağlantısı
Aux Girişi

Günümüzde otomobillerde kaset veya cd ile müzik dinlemektense cep telefonundaki müzikleri veya internet üzerinden daha güncel müzikleri aux girişi bağlantısı sayesinde yüksek seslerde dinleyebilirsiniz. Sadece müzik için olmayıp telefon konuşmalarını da araba hoparlörüne aktaran bu bağlantı 3,5 milimetre jack aracılığı ile tamamlanır.

Her iki ucu da aynı jack girişi olan bir kabloyu ifade eden aux girişi bağlantısı telefon ile araba veya telefon ile başka bir ses yükseltme cihazı arasında hangi ucunu nereye takmalıyız karmaşasına gerek kalmadan rahatlıkla kullanılabilir.

Aux Girişi Bağlantısı Yapmak Kolay mı?

Teknolojinin hayatımızı sürüklediği noktalardan biri de ses konusundadır. Elimizde bulunan cihazın ses seviyesi yeterli gelmediğinde yeni ve daha güçlü bir ses cihazı ile bağlantı yapma fikri oluşabilir. Bu durumda aux girişi bağlantısı yapmak kolay mı sorusuyla zihnimizde bu bağlantının nasıl yapılacağını tartmaya başlarız.

Aux kablosu nedir?Pin
Aux Kablosu

Aux bağlantısı yapabilmek için öncelikle aux kablomuzun olması gerekir. Aux bağlantı kablosu ise her iki ucu da bildiğimiz kulaklık girişinin aynısı olan 3,5 milimetre bir jacktan oluşur. Bu aux kablosunun bir ucunu ses paylaşımı yapılacak birinci cihaza diğer ucunu da sesi aktaracağımız ikinci cihaza takarak aux girişi bağlantısı nasıl yapılır işlemini gerçekleştirebiliriz.

YouTube video

İnternette karşılaştığımız ve çok beğendiğimiz bir müziği daha yüksek sesle dinlemek istediğimizde yardımımıza koşan bir ara bağlantı aparatı oluverir. Bu aparat ile dilediğimiz zaman eğer cihazların bağlantı seçenekleri müsaade ediyorsa aux giriş bağlantısı ile müziğin sesini daha da yükselterek keyifle dinlemeye başlayabiliriz. Google Asistan araba aksesuarı kurmak konusunda destek alabileceğiniz bir google makalesi paylaşıyoruz.

İlginizi Çekebilir: Telefonların en önemli problemlerinden birisi bataryalarının şişmesidir. Bu durum çoğu zaman tehlike arz edebilir. Batarya şişmesinin çözümünü merak ediyorsanız ” Batarya Şişmesinin Çözümü Nedir? ” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1