CS:Go’da FPS Göstergesi Nasıl Açılır? 2022

CS:Go’da FPS Göstergesi, saniyedeki kare sayısı anlamına gelir ve bir bilgisayar veya video oyununun performansının bir ölçüsüdür. CS:GO’da daha yüksek bir FPS’ye sahip olmak, diğer oyuncuları görmeyi ve takip etmeyi kolaylaştırabileceği için oynanışta size avantaj sağlayabilir. CS’Go’da fps göstergesini açmak ve FPS ayarlarınızı yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

CS:Go Konsolundan FPS Göstergesini Açmak 🤖

CS:GO’da FPS göstermek için oyun içi konsolu kullanabilirsiniz. Konsolu açmak için klavyenizdeki tuşa basın. Konsolda şu komutu yazın: cl_showfps 1. Bu, FPS sayacını etkinleştirir. FPS sayacını gizlemek için cl_showfps 0` komutunu yazın.

Steam ile CS:Go’da FPS Göstergesini Açma 👾

steam ayarlarindan csgo fps gostergesi acma 900x506 1Pin
Steam’den FPS Göstergesini Açma

Oyun içi konsolu kullanmanın yanı sıra CS:GO’da FPS’yi göstermek için kullanabileceğiniz başka yöntemler de var. Yöntemlerden biri Steam FPS sayacını kullanmaktır. Steam’de FPS sayacını etkinleştirmek için Steam ayarlarına gidin ve ardından Oyun İçi bölümüne tıklayın. Burada, tüm oyunlar veya belirli oyunlar için FPS sayacını etkinleştirebilirsiniz.

Başka bir yöntem, MSI Afterburner veya Fraps gibi bir üçüncü taraf yardımcı programı kullanmaktır. Bu yardımcı programlar, FPS’yi ekranınızın bir köşesinde görüntüleyebilir ve ayrıca oyun görüntülerini kaydetme yeteneği gibi başka özellikler de sunar.

CS:Go Ayarlar Sekmesinden FPS Göstergesini Açma 🦾

csgo ayarlardan fps gostergesi acmaPin
CS:Go Ayarlar Sekmesinden FPS Göstergesini Açma

Oyun içi seçenekleri kullanarak CS:GO’da FPS’yi göstermek için şu adımları izleyin:

  1. CS:GO’yu başlatın ve ana menüdeki “Seçenekler” düğmesine tıklayın.
  2. Seçenekler menüsünde “Oyun Ayarları” sekmesine gidin.
  3. “Çeşitli” bölümüne gidin ve “Geliştirici konsolunu etkinleştir”in yanındaki kutuyu işaretleyin.
  4. Değişikliklerinizi kaydetmek için “Uygula” düğmesine tıklayın.
  5. Konsolu açmak için klavyenizdeki ` tuşuna basın. Konsolda şu komutu yazın: cl_showfps 1 Bu, oyunda FPS sayacını etkinleştirecektir. FPS sayacını gizlemek için konsolda cl_showfps 0 komutunu yazın.

Tüm bunlar size karmaşık geliyorsa aşağıdaki video yardımıyla CS:Go’da FPS göstergesini açabilir, küçültebilir ve yer değiştirebilirsiniz.

YouTube video

CS:Go’da Deagle hareketi nasıl yapılır? sorusuna cevap verdiğimiz makalemiz ilginizi çekebilir.

5/5 - (2 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın