E-Devlet İle Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?

E–Devlet İle Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?

E – Devlet ile abonelik fesih başvurusu vatandaşlara E – Devlet üzerinden sunulan hizmetlerden biridir. Özellikle pandemi sürecinde elektronik ortam olan E – Devlet sayesinde birçok işlem gerçekleştirilmektedir. İnsan teması bu sayede daha aza indirilmiş ve zaman tasarrufu sağlanmıştır. E-Devlet ile abonelik fesih başvurusu bu yeni hizmetlerden biri olmuştur.

E-Devlet ile abonelik fesih başvurusu nasıl yapılır?Pin
E-Devlet Abonelik İptali

E – Devlet üzerinden artık internet, televizyon ve sim kart gibi abonelik başvuruları yapılabilecek ve iptalleri gerçekleştirilecek. Başvuruyu yapmak için:

E – Devlet üzerinden BTK’nın Abonelik Fesih Başvurusu sayfasını açmalısınız. Ekranda Kimliğimi Şimdi Doğrula adımı için e imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı ya da bankacılık uygulamalarını kullanarak giriş yapınız. Karşınıza çıkan listeden başvuru yapmak istediğiniz şirketi seçiniz. Şirkete ait abonelik sorgula seçeneğini tıklayınız. Daha sonraki ekranda fesih başvurusu yap bağlantısıyla isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet ile abonelik fesih başvurusu işleminiz gerçekleşmiştir.

E-Devlet hizmeti sayesinde başvurularınız ve bu yaptığınız başvuruların iptali sağlanmaktadır. Devlet dairelerinde yapılan bu gibi işlemlerin artık dijital ortamda yapılması herkese kolaylık sağlamakta ve insanları devlet kurumlarında uğraşmaktan kurtarmaktadır.

E–Devlet Abonelik Fesih Başvurusu İptali Nasıl Yapılmaktadır?

E-Devlet abonelik başvurusu iptali de mümkün olmakla birlikte bazı durumlarda zorluklar yaşanmaktadır. Bu zorluğu ortadan kaldırabilmek için E – Devlet hizmeti kolaylık sağlamaktadır. Bu iptal için öncelikle E – Devlet sayfasına giriş yapmalısınız. Giriş yapıldıktan sonra Fesih başvurusunu yap seçeneğine tıklamalısınız. Ardından abonelik fesih belgesi imzalanıyor ve abonelik iptali için başvuruda bulunabilirsiniz. İptal onayınızı yine aynı şekilde E – Devlet üzerinden takip edebilirsiniz.

E-Devlet Abonelik İptaliPin
E-Devlet Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hangi Abonelikler İptal Edilebilir?

Firmalara gitmenize gerek kalmadan yapacağınız abonelikler ve iptalleri E – Devlet sayesinde yapılabilmektedir. E-Devlet abonelik listesi şu şekilde sıralanmaktadır:

Vodafone – Vodafone Net- Millenicom – Türknet – Türk Telekom – Elektrik ve Doğalgaz Abonelikleri – Turkcell – Digitürk – D Smart – Turksat Uydu Haberleşme gibi şirketlerin abonelik iptalleri gerçekleştirilmektedir. Tabi bu durum şirketlerin gerekli gördüğü belgelere göre değişiklik gösterebilmekle beraber çoğu abonelik işlemlerinizi sorunsuz şekilde halledebilirsiniz. Dijital ortamda kolaylıkla halledilen işlemlere E-Devlet ile abonelik fesih başvurusu da eklenmiş ve bu sayede işlerinizi hızlandırmak amaçlanmıştır.

Anadolu Yakası Şarj İstasyonları

 

Oyla! post

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1