Kurulum Gerektirmeyen En İyi Taşınabilir Uygulamalar Nelerdir? – 2022

Kurulum Gerektirmeyen En İyi Taşınabilir Uygulamalar Nelerdir?

Kurulum gerektirmeyen taşınabilir uygulamalar bilgisayarına uygulama indirmek istemeyenler için adeta aranır özellikte. Taşınabilir uygulamaların kurulum gerektirmemesi flash bellekle bile çalışması kolaylık sağlamaktadır. Kurulum gerektirmeyen taşınabilir uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

Telegram, Whatsapp’a göre daha çok popüler olan bu uygulama mesajlaşma ve SMS görevini üstlenmektedir. Telegram ile görüşmeler şifreleme özelliğine sahiptir. Bu yüzden mesajlaşma uygulamaları içerisinde oldukça güvenilir bir yerdedir. Ayrıca Windows için telegram ücretsiz şekilde kullanılmaktadır.

Pidgin, bir mesajlaşma uygulaması olan pidgin aynı zamanda Slack, AIM, ICQ, IRC ve Yahoo Messenger gibi hesaplara da bağlanmanıza izin vermektedir. Sohbet alanında kurulum gerektirmeyen taşınabilir uygulamalar bunlardır.

Brutal Chess, oyunu da taşınabilir uygulamalar içerisinde yer almakta ve indirmenize gerek kalmamaktadır. Satranç oyunu bu konuda size fırsat sunmakta ve rahatça oynayabilmektesiniz. Patience, oyunu taşınabilir oyunlar içerisinde yer alır ve keyifli şekilde oyun oynamanızı sağlar.

Pnotes, esnek ekran seçenekleri zamanlıyı özelliği ve kolay kullanımı ile not yöneticisidir. USB flash belleğinize iPad’ inize ya da sabit sürücünüze yerleştirip istediğiniz bilgisayarda kullanabilme imkanınız vardır. Google Chrome, kaliteli senkronizasyon yeteneği ve hızlı bağlantısıyla son derece popülerdir. Taşınabilir olması da bir diğer özelliğidir.

CCleaner, hem popüler hem de taşınabilir özellikte. Bilgisayarınızda temizlik yapmak isteyebilir, tüm gereksiz dosyalardan bu sayede kurtulabilirsiniz.

Recuva, kullanıcıların en çok yakındığı sorun karşısında adete çözüm niteliğinde. Yakın zamanda silinen herhangi bir dosyayı geri almaya yarayan recuva, dosyalarınızı kurtarmaktadır. En önemli farkı ise silinen dosyaları ücretsiz geri getirme fırsatı sunmasıdır.

İlginizi Çekebilir; Google Drive’da Silinen Dosya Nasıl Kurtarılır?

Taşınabilir Uygulama Kolaylığı Nedir?

Taşınabilir uygulamalar nasıl kullanılır?Pin
Taşınabilir uygulama kolaylığı nedir?

Yüklemeden kullanabileceğiniz birçok uygulama bulunmakta ve bu özellikle beraber programları gittiğiniz her yere götürebilmektesiniz. Kısıtlama olan bilgisayarlar için bu programlar kurtarıcı olmaktadır. Taşınabilir uygulama kolaylığı herkesin işine yarayacak özellikleri sunmaktadır.

Bilgisayarda yükleme, indirme ve çoğu zaman fazla dosya ve program yüzünden silme işlemleri yapılmaktadır. Bu da insanlara uğraştırıcı gelmektedir. Bu gibi durumlar karşısında kurulum gerektirmeyen taşınabilir uygulamalar imdadınıza yetişir. Hem hızlıca taşıyabilir hem de her yerde hızlıca çalıştırabilirsiniz.

5/5 - (5 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1