Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Geçici dövme nasıl yapılır? Dövme yaptırmak isteyip de korkanların aklına gelen sorulardan biridir. İnsanın kendi vücudunu bir tuvale çevirdiği dövme sanatı her insanın dikkatini çekmeyi şüphesizce başarmıştır. Renkli veya renksiz olarak vücudunuza yapılan bu sanat cidden çok büyük bir yetenek istiyor. Kalıcı olarak derinizin altına zararsız bir şekilde yerleştirilen mürekkep boyayla yapılan dövme sanatının bu kalıcı olma özelliği şüphesiz ki kendini bu sanatın bir parçası yapmak isteyen insanların aklını bulandıran en büyük unsurdur.

Sadece masrafı bol bir ışın tedavisi sürecinden geçerek kurtulabileceğiniz bu dövmeleri silmenin başka bir yolu yoktur. Bir kere yaptırdığınız zaman ömrünüz boyunca sizinle kalmak zorunda. Peki ömrünüz boyunca taşıyacağınız bu dövmeden ne kadar emin olabilirsiniz? Güzel duracak mı, durmayacak mı? Yaptıracağınız bölgede nasıl durur? Bu gibi soruların cevaplarını kendinize verebilmek biraz zor. Bu cevapları daha kolay bir şekilde kendinize verebilmeniz için aslında çok kolay, pratik, eğlenceli ve denemesi maliyetsiz olan bir yol var. Bu yol ise herkesin dışarıda da olduğu gibi evde de yapabileceği geçici dövme olacaktır. Peki bu geçici dövmeyi evde nasıl yaparız?

minimal dövmePin
Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Geçici Dövme Malzemeleri

Evde bu işlemi gerçekleştirmek için bize gereken malzemeler; hint kınası, oksijenli su, şiş veya şişe benzer ucu sivri ve keskin olmayan herhangi bir şey, çay kaşığı, kalem ve son olarak da yağlı kağıt. Yapmamız gerekenler ise sırasıyla şöyle:

Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak çok küçük bir kapta, bu su şişesi kapağı bile olabilir, yarım çay kaşığı hint kınasıyla birlikte 3-4 damla oksijenli suyu karıştırmak olacaktır. Hint kınasını aktarlarda, oksijenli suyu ise eczanelerde bulabilirsiniz. Bu karışımla birlikte mürekkebimiz hazır hale gelmiş oluyor.
  2. Sonrasında ise yağlı kağıda geçici dövmesini yapmak istediğimiz şekli çiziyoruz. Bunu tükenmez kalemle bastırarak yapmamız lazım. Şekli çizdikten sonra şekli vücudunuzda nerde istiyorsanız oraya bastırıp birkaç saniye bekletin ki şekil orda çıksın. Eğer modelde kararsızsanız dövme fikirleri için tıklayabilirsiniz.
  3. Bundan sonra yapmanız gereken ise şişin ucuyla hazırlamış olduğunuz mürekkebi alıp kolunuzda izi çıkan şeklin üstünden geçmek olacaktır. Bu işlemi de tamamladığınız zaman mürekkebin kolunuzda kurumasını bekleyin ve tamamdır, artık bir geçici dövmeniz var.
woman demonstrating just finished creative arrow tattoo on her hand 732x549 thumbnail 732x549 1Pin
Kalıcı dövme

Siz de evinizde geçici dövme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, kalıcı dövmeden önce bir prova yapabilir veya dövmeden hevesinizi alabilirsiniz.

Uyurken Kilo Verir Miyiz? Uyumak Kilo Yapar Mı?

5/5 - (2 votes)
Yorum yapın

1