Instagram Yukarı Kaydır Nasıl Kullanılır?

Instagram, aylık 1 milyarı aşkın aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler sosyal medya platformlarındandır. Ayrıca, her gün, günde 500 milyondan fazla aktif kullanıcı hikayeleri izlemek için uygulamayı kullanmaktadır. Markalar ve influencerlar için hikayeler, içerik oluşturup paylaşmak, marka bilinirliğini artırmak, daha fazla satış ve olası satışı elde etmek için mükemmel bir araçtır

Yukarı kaydır özelliği, 10.000’den fazla takipçisi olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve bu kullanıcıların, takipçilerinin hikayelerini izlerken yukarı kaydırarak ulaşabilecekleri bir bağlantı eklemeleri sağlar. Yukarı kaydır özelliği ile markalar ve influencerlar, belirli ürünleri veya içerikleri için bio ekranına gitmek yerine doğrudan Instagram hikayelerden erişebilecekleri bir linkle sayfalarını tanıtabilir. Yukarı kaydır özelliği, markalar ve influencerlar için ezber bozan bir özelliktir . Bu yazımızda Instagram’da yukarı kaydır özelliğini nasıl alacağınızı anlatacağız. Hatta 10.000 takipçiniz yoksa bile nasıl yapabileceğinizi sizlerle paylaşcağız.

Instagram Yukarı Kaydırma Nedir?

Instagram, yukarı kaydırma özelliğini özel tutmak istiyor. Bu nedenle, kimlerin alabileceği konusunda bazı kısıtlamalar vardır. Bu gıpta edilen özelliğe erişmek için bir işletme profiline, en az 10.000 takipçiye veya doğrulanmış bir hesaba sahip olmanız gerekir. Bu özellikler sizde varsa yukarı kaydır özelliği nasıl kullanılır?

Instagram Hikayesinde Yukarı Kaydırma Nasıl Yapılır?

Hikaye kısmına bir fotoğraf veya video koyarak sıradan rutinimizle başlıyoruz.

Ekranın üst tarafında kalacak olan link işaretine dokunuyoruz.

instagram linkPin
Instagram Link Butonu

Karşınıza istediğiniz bağlantıyı eklemenizi sağlayacak bir ekran çıkacaktır.

later add urlPin
Instagram Hikayeye Link Koymak

İstediğiniz linki buraya koyduktan sonra tek yapmanız gereken onaylamanız olacaktır. Artık hikayeniz yukarı kaydırıldığı zaman sizin istediğiniz bağlantıya insanlar yönelecektir.

10k Takipçi Olmadan Nasıl Yukarı Kaydır Yapılır?

Eğer istenilen şartları yerine getiremiyorsanız bu özelliği IGTV sayesinde kullanabilirsiniz. IGTV daha uzun videolar paylaşmanızı sağlayan bir Instagram uygulamasıdır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra yapmanız gerekenler ise bir video oluşturup video başlığını insanları yönlendirmek istediğiniz linki koymak olacaktır. Video da insanların başlığa tıklamalarını anlatacak gifler, yazılar veya şekiller kullanabilirsiniz. Bu videoyu paylaştıktan sonra ise bu IGTV videosunu hikayenize eklemek olacaktır. İnsanlar hikayenizdeki IGTV videosuna ulaşmak için hikayenizi yukarı kaydırmak zorunda kalacaklar. IGTV videonuza ulaştıklarında ise başlığa tıklayıp istediğiniz bağlantıya yöneleceklerdir. Biraz uğraştırıcı bir yol olsa da istenilen şartları karşılamadan yukarı kaydırma özelliğini kullanabilmenizin tek mümkün yolu budur.

Bu tarz influencer işlerine meraklı olan okurlarımız için ise kendilerini daha kolay kanıtlayabilecekleri platform 21 Buttons hakkındaki 21 Buttons Nedir? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

5/5 - (2 votes)
Yorum yapın

1