KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

Kyk wifi çıkış yapmak bir çok öğrencinin yapamadığı bir konudur fakat düşünüldüğü kadar zor değildir. Yazımızın devamında kyk wifi çıkış işlemlerini adım adım anlatacağız.

KYK WLAN’dan çıkış yapamıyorum. Wifi KYK devre dışı bırakma işlemini nasıl tamamlarım? KYK portalına giriş çıkış sorunlarının çözümü nedir?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun ücretsiz internet projesi KYK WiFi ağında teknik ve kullanıcı sorunları var. Bu sorunların teknik kısmı için maalesef bir çözüm bulunmamakla birlikte kullanıcıdan veya cihazınızdan kaynaklanan sorunları çözmeniz mümkün.

Haberimizin devamında KYK WiFi verme ve girişin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca KYK İnternet kullanırken daha az sorun yaşamanız için size çeşitli önerilerimiz var.

KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır?

KYK WiFi kayıt işlemi, doğrulama sayfası olarak bilinen wifi.kyk.gov.tr ​​​​adresi üzerinden gerçekleşir. Bu adres sadece KYK WiFi ağına bağlandığınızda açılır, 4.5G ile doğrulama sayfasını açamazsınız. Ayrıca ağa sağlıklı bir şekilde bağlandığınızda bu sayfa tarayıcınızda otomatik olarak açılacaktır. Açılmazsa, tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak onay sayfasına erişebilirsiniz.

Bu sayfada TRN ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Oturum açma düğmesi çalışmıyorsa veya sayfada herhangi bir işlem yoksa, Chrome tarayıcının en son sürümünü kullanarak KYK WiFi oturum açmayı deneyin. Tüm bu adımlardan sonra KYK-WLAN giriş ekranı açılmazsa portala bağlanamayabilirsiniz.

  • Kullanmakta olduğunuz cihazda VPN aktif ise onu kapatmalı ve ardından KYK WiFi giriş onay sayfasına ulaşmalısınız.
  • KYK WiFi giriş ekranına bilgisayardan erişmeye çalışıyor ve onay ekranına ulaşamıyorsanız WiFi sürücünüzü güncellemeyi deneyin.
  • Mobil cihazdan KYK WiFi giriş ekranına ulaşamıyorsanız, cihazınızda mobil bağlantıyı (mobil veri bağlantısını) kapatmayı deneyin.
istockphoto 1176334811 612x612 1Pin
Kyk Wifi Giriş Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Giriş Ekranında Maksimum Giriş Hakkınız Doldu

KYK WiFi ağında her kullanıcı aynı anda tek bir cihazdan şifresi ile ağa bağlanabilir. KYK WiFi giriş ekranında maksimum giriş haklarınızın sona erdiğine dair bir uyarı alırsanız, ağdaki başka bir cihazla aktif bir bağlantınız olabilir. Yeni bir cihazdan ağa bağlanmak için, ağa bağlı diğer cihazınızdan KYK-WLAN’dan çıkış yapmalısınız. Ağa bağlı diğer cihazınızdan çıkış yaptıktan sonra KYK WiFi giriş ekranında şifrenizi kullanarak bağlanmak istediğiniz yeni cihaza tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz. KYK wifi çıkış işlemini yaparken sorun yaşıyorsanız aşağıdaki detayları inceleyebilirsiniz.

istockphoto 1154576171 612x612 1Pin
Kyk Wifi Kota

KYK Wifi Çıkış Yapma

KYK WiFi’den çıkmak için onay sayfasındaki devre dışı bırak düğmesine tıklamanız yeterlidir. Bu sayfadaki düğmeye tıklarsanız ancak düğme çalışmıyorsa veya sayfa yanıt vermiyorsa WiFi bağlantınızı kontrol edin. Bağlantınız kesilmiş olabilir. Diğer sayfalar açılırsa, çıkış kesmesine tıkladıktan sonra KYK-WLAN’dan çıkmak için uzun bir süre beklemeniz gerekebilir. KYK-WLAN’ı yurdunuzun internet ağı içinde veya KYK-WLAN ağına bağlı başka bir yurtta bırakabilirsiniz. KYK WiFi açma kapama işlemi için wifi.kyk.gov.tr ​​adresine gitmeniz gerekmektedir. Söz konusu adrese normal bir ağdan ulaşılamıyor. KYK WiFi ağına kaldığınız yurt veya ağa bağlı diğer yurtlar dışında hiçbir yerden bağlanamazsınız.

Yoğun saatlerde KYK WiFi giriş ve çıkış işlemi normalden daha uzun sürecektir. Ayrıca KYK İnternet’i sağlıklı bir şekilde kullanmak için mobil cihazlarda 4.5G bağlantısını kapatmayı unutmayın, KYK WiFi ağını aynı anda tek bir cihazda kullanabilirsiniz.

Kripto paralar ile ilgilenen bir okursanız ilginizi çekebilir; ”Atm Coin Yorum

Oyla! post

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın