Lipton Yeşil Çay Zayıflatırmı?

Bakkallarda satılan lipton yeşil çay ile zayıflamak isteyen kişilerin rahatlıkla deneyebileceği pratik yolları sizler için yazıya döktük. Diyet denilince aklımıza gelen ilk içeceklerden biri olan yeşil çay ile formda kalmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Ameliyatsız sağlıklı ve doğal kilo kaybı için yeşil çay diyetini deneyebilirsiniz. Demlenmiş çay ile poşet çay arasındaki farklar!

Antik çağlardan beri tıbbi bir çare olarak kullanılan yeşil çay, sabahları kahvaltıda içtiğimiz siyah çayın işlenmemiş, çiğ yapraklarından yapılan en güçlü bitki çaylarından biridir. Kilo vermek isteyen kadınların araştırdığı ve araştırma sonuçlarından elde edilen bilgilere göre, etkili kilo kaybı için önerilen yeşil çay diyeti ile forma girmek isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Başarılı bir metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı olarak bilinen yeşil çay ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün. ‘Yeşil çay içerek nasıl kilo verilir?’ Eğer öyle düşünüyorsanız, işte cevap. Sağlıklı ve doğal bir şekilde kilo vermek isteyen kadınların ince görünmek için uygulayabilecekleri sıkı egzersiz programlarının yanı sıra dengeli beslenme de bunun bir parçasıdır. İzleyeceğiniz Diyet Programlarını Destekleyen Shake Yeşil Çay ile Zayıflamanın Sırrı…

Yeşil çayPin
Yeşil çay

Lipton Yeşil Çay Zayıflatırmı?

Marketlerde poşet çay veya ayrı ayrı kurutulmuş yaprak olarak satılan yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Antioksidan değeri yüksek olan yeşil çayda bu antioksidanlar, hücre öldürücü serbest radikallerle savaşarak birçok hastalığa karşı kalkan görevi görür. Peki yeşil çay içmek ne kadar sağlıklı? Poşetteki yeşil çayı şekillendirmek için önce yeşil çay yaprakları ezilir, ardından dilimlenir ve parçalara ayrılır. Bu aşamada yapraklara zarar vermemek için oksijen ve nem temas ettirilir.

Çay poşetlerinden çok daha fazla aroması olan demlenmiş çaylar alıyorsanız, elle seçilmiş çayları tercih edin. Sebebi ise yeşil çayın makinede hasat edilmesiyle yaprakların kırılmasıdır. Tüm yeşil çay yaprakları hasat edilmiş halde muhafaza edilebilir. Hazırlanması daha kolay ve pratik olsa da demlenmiş çayların sağlık ve beslenme açısından daha etkili olduğu bilinmelidir.

Yeşil Çayın Faydaları

  • Uzmanlara göre örneğin kanser gibi ölümcül hastalıklara iyi geldiği söyleniyor.
  • Vücudumuzda bulunan iltihabı iyileştirir. İltihap oluşmasını engeller.
  • Bağışıklık sistemimizi güçlü yapmasında büyük rol oynar.
  • Metabolizmamıza daha hızlı kalori yaktırmaya yardım eder.
  • Yağ eritme özelliğiyle diyeti olumlu dönüşler bırakır.
  • Stresli bir günde sakinleştirir.
gece yeşil çay zayıflatırmıPin
gece içilen yeşil çay zayıflatırmı

Gece Yeşil Çay İçmek Zayıflatmada Etkili Mi?

Yağ yakmada aktif rol oynayan yeşil çaydaki antioksidanlar, hızlı ve sağlıklı kilo vermek söz konusu olduğunda bir numaradır. Yatmadan önce yeşil çay içerek metabolizmanızı hızlandırabilir ve böylece diyetinizi destekleyebilir, böylece uyurken bile yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Oyla! post

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

2