2023 Luna Coin Tahminleri

Kripto para piyasalarında deprem etkisi yaratan bir takım olaylar var. Öyle ki stabilcoinlerden biri olan UST (TerraUSD) 0,4 dolar seviyesine geriledi. UST’yi destekleyen Terra Network altcoini LUNA’nın değer kaybı yüzde 97’ye ulaştı. Luna coin neden düşüyor?

Luna Coin Neden Düşüyor?

Bir süredir çalkantılı olan kripto para topluluğunda “garip” olaylar yaşanıyor. Öyle ki, temelde dolara endeksli bir stabilcoin olan TerraUSD (UST), yatırımcılarına büyük kayıplar verdirdi. Alınan bilgilere göre ekibin 3 milyar dolarlık bitcoin satmak zorunda kalması ve ardından yaşanan olaylar piyasaları sarstı. UST’ye güç veren Terra Network altcoin LUNA, değerinin yaklaşık yüzde 97’sini kaybetti. Peki Luna coin neden düşüyor?

Kripto para birimlerini araştıranlar bilir; Stablecoinler genellikle dolar endekslidir ve değerleri 1,01$ ile 0,99$ arasında değişmektedir. Bu kripto para birimleri aslında doların resmi olmayan kripto versiyonlarıdır. İşte onlardan biri TerraUSD’deydi. Şu an için net bir bilgi bulunmamakla birlikte iddialara göre biri veya birileri TerraUSD üzerinde bir operasyon gerçekleştirmiş. Bu işlem, stablecoin’in yüzde 50’den fazla değer kaybetmesine ve 0,44 dolar seviyesine düşmesine neden oldu. Bu durum en çok UST’yi stablecoin olarak elinde tutan yatırımcıyı üzdü… Terra’nın çabaları sonuç vermediği için kaybın boyutu inanılmaz boyutlara ulaştı.

luna coin neden düşüyorPin
Luna Coin Neden Düşüyor?

[yazi ilgili_yazi_id=”650″]

3 milyar dolarlık açık olduğu bildirildi

Gerçekliği doğrulanmamış iddialara göre UST’deki olayların 3 milyar dolar borç ile bitcoinin satın alınması ve ardından o bitcoinin satışından kaynaklandığı iddia ediliyor. Olayın arkasında kimin veya kimin olduğu bilinmiyor.

Değeri 120 dolara ulaşan Luna 0.60 dolara kadar geriledi

Terra Network kripto para birimi LUNA, olaylardan çok etkilendi. Nisan ayında 120$’dan işlem gören LUNA, şu anda 1.14$’dan işlem görüyor. Kripto para camiasındaki panik havası başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralara yayıldı. Luna’nın güncel fiyatına CoinMarketCap’den ulaşabilirsiniz.

[yazi ilgili_yazi_id=”549″]

UST coin nedir

TerraUSD, Ethereum üzerinde çalışan ve 1,00 $ değerini korumaya çalışan merkezi olmayan bir sabit paradır. Merkezi olarak stabil kripto para birimlerinin aksine, UST bir banka hesabında ABD doları tarafından desteklenmez. Bunun yerine, 1 TerraUSD harcamak için 1,00$ değerinde TerraUSD Rezerv Varlıkları (LUNA) yakılmalıdır.

t25 ust coin neden dusuyor 20 738Pin
ust coin nedir

Luna’ya sosyal medyada tepkiler yağıyor

LUNA’nın son 24 saatte yüzde 97 civarında değer kaybetmesinin ardından yatırımcılarından sert tepkiler aldı. Sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapan kullanıcılar, yaşananlara adeta isyan etti. İşte Luna yatırımcılarının sosyal medya paylaşımlarından bazıları…

luna coin tepkilerPin
sosyal medyada luna coine gösterilen tepkiler

4c48dc7987020c9889d9ff74247fc26a32e3a774

Oyla! post

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1