Mahkum Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Mahkum Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri, MF Yapım 2017 Güney Kore dizisi Innocent Defendant’ın yayın haklarını satın aldı, hükümlü oyuncular belli oldu. Oyuncu kadrosuna Onur Tuna, Alara Bozbey, Seray Kaya İsmail Hacıoğlu, Melike İpek Yalova ve Hayal Köseoğlu Tutsağı katılacak. Tutuklu dizisinde Onur Tuna savcı Fırat Bulut’u canlandırırken, İsmail Hacıoğlu ikiz kardeşler Savaş ve Barış Yesari’ye hayat verecek. Tutsak dizisinin senaristliğini Uğraş Güneş, yönetmenliğini Asena BÜLBÜLOĞLU, yapımcılığını ise Volkan Kocatürk yapacak.

Mahkum Dizisinin Konusu

Bir sabah her şeyden habersiz cezaevinde uyanan Fırat Bulut cinayet suçu ile içeri girmiştir. Ömür boyu hapis ile yargılanan savcı Fırat Bulut’un artık tek hayat amacı vardır eksik anılarını hatırlamak ve masumluğunu ispat etmektir. Fırat’ın tek hatırladığı son baktığı davanın Türkiye’nin en zengin ailelerinden Zahit Yesari’nin ikiz oğlu Barış Yesari’nin cinayet davasıdır.

Mahkum Oyuncuları

Onur Tuna (Fırat Bulut)

Devrim Özkan ile aşk yaşayan Onur Tuna 1985 yılında Çanakkale’de doğdu. 36 yaşındaki Onur Tuna, 1.95 metre boyunda ve 87 kilodur. Ege Üniversitesi’nde ses eğitimi alan Onur Tuna, sesiyle değil görünüşü ve oyunculuk yeteneğiyle ön plana çıkarak sanat hayatına oyuncu olarak adım attı. Filinta ve Cesur Yürek dizileriyle dikkatleri üzerine çeken Onur Tuna, daha sonra Yasak Elma dizisindeki Alihan karakteriyle Türkiye’nin en sevilen başrol oyuncularından biri oldu. Sonunda Mucize Doktor dizisinde hayat verdiği Ferman Hoca karakteriyle adını tüm dünyaya duyuran oyuncu oldu.

Alara Bozbey (Zeynep Bulut)

Benim Adım Melek dizisinden Banu Alara Bozbey, Zeynep karakteriyle Tutsak dizisinde rol alacak. Alara Bozbey 1986 Litvanya doğumludur ve 35 yaşındadır. En çok Yabancı Damat dizisiyle tanınan Alara Bozbey, daha önce Dolunay dizisinde Demet rolüyle karşımıza çıkmıştı. Alara Bozbey’in Ata Demirer ile bir süredir aşk yaşadığı iddia ediliyor.

Alya Sude Mazak (Nazlı Bulut)

Nazlı, Zeynep ve Fırat’ın çocuğudur. 5 yaşında olan Nazlı çok zeki ve güzel bir kızdır. Babası Fırat ile güzel vakit geçiren Nazlı, 5. yaş gününde ne yazık ki bir facia yaşar. Nazlı uyurken annesi öldürülür ve Nazlı tanımadığı bir adam tarafından kaçırılır.

İsmail Hacıoğlu (Savaş Yesari)

İsmail Hacıoğlu 30 Kasım 1985 doğumludur ve 36 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan İsmail Hacıoğlu, geçtiğimiz günlerde Mehmetçik Kut’ül Amare, Çocuk ve Zümrüdü Anka gibi dizilerle adından söz ettirdi. Dünya çapında milyonlarca kez izlenen Alya filminde de rol alan İsmail Hacıoğlu, Merve Çağıran’a aşıktır. Şampiyon İsmail Hacıoğlu 1.86 boyunda ve 74 kilodur. İsmail Hacıoğlu, Tutsak dizisinde ikiz kardeşler Savaş ve Barış’ı canlandıracak.

Melike İpek Yalova (Büge Yesari)

Buge güzel bir kızdır. Babası bir iş adamı olmasına rağmen, yeterince zengin olamadığı için Zahit Yesari ile yaptığı savaşı kaybetti ve ardından her şeyini kaybettiği için intihar etti. Büge’nin tek hedefi var. Yesari ailesini istila edin ve bu aileyi içeriden yok edin. Büge, Yesari’nin oğlu Barış ile bir barda tanışır ve ona aşık olur. Büge ve Barış’ın mutlu bir ilişkisi olsa da Barış’ı nikah masasına oturtması kolay bir adam değildir. Barış yurt dışına çıkınca Kalte araya girer ve Büge ile Barış’ın yolları ayrılır; Ancak Büge daha sonra Barış’a hamile olduğunu öğrenir. Bu süre zarfında Barış’ın ikiz kardeşi Savaş hakkında fark ettiği Büge Savaş ile evlenmeyi başarır. Büge için Savaş hem zengin hem de çocuğu için iyi bir baba adayıdır.

Seray Kaya (Cemre Çelik)

Güzel oyuncu Seray Kaya da tutuklular arasında yer alacak. Mahkum dizisinde Onur Tuna’nın partneri olacak olan Seray Kaya, Kadın dizisinde hayat verdiği Şirin karakteri ile oldukça sevilmiştir. Geçen sezon Kuruluş Osman’da Lena rolüyle karşımıza çıkan Seray Kaya, 4 Şubat 1991 İstanbul doğumludur ve 30 yaşındadır. Kocam dizisinde hayat verdiği Miray karakteriyle sektörde adından söz ettiren Seray Kaya, ardından Gülümseme Yeter dizisinde Gül karakteri ile ilk başrolünü oynamıştır. Seray Kaya 164 cm boyunda ve 52 kg ağırlığındadır.

Hayal Köseoğlu (Sasha)

Mehmet Ulay (Zahit Yesari)

Hakan Karsak(Hacı)

Gülçin Hatıhan (Nazan Şen)

Hakan Salınmış (İhtiyar)

Tugay Mercan (Paşa)

Bülent Seyran (Yurdaer Müdür)

Gökberk Polat (Eren)

Nihal Koldaş (Tomris Yesari)

Bülent Düzgünoğlu (Başsavcı EROL)

Ramiz Mullamusa (Ali)

Muharrem Türksever (Kamber)

Murat Şahan (Gardiyan Mücahit)

Mahkum Yeni Gelen Oyuncular

 Talat Bulut (Sinyor)

Son olarak Yasak Elma dizisinde Halit karakterine hayat veren Talat Bulut, Tutuklu dizisinin kadrosuna Signor karakteri ile katılmaktadır. Orijinal Tutsak dizisi senaryosunda yer almayan Signor karakteri, Tutsak dizisinde beraat edip savcılığa dönen Fırat Bulut’un yeni düşmanı olacak.

Elit Andaç Çam

Elit Andaç Çam, 2 bölüm konuk olarak yer alacak.

Oyla! post

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın