Minecraft’da Fener Nasıl Yapılır? – 2022

Minecraft fener yapımı, Minecraft’taki en parlak ışık kaynağıdır ve bu da iyi bir dekorasyon görevi görür. Fenerler, burçlarla ve karlı tundra köylerinde nether’de bulunabilir veya zümrüt için çırak düzeyinde kütüphanecilerle takas edilebilir. El sanatları masasının ortasına bir meşale yerleştirerek ve demir külçelerle çevreleyerek fenerler yapabilirsiniz. Fenerler blokların altına veya blokların üstüne yerleştirilebilir, meşalelere benzer şekilde çalışır.

Birçok üs, yol ve diğerleri inşa ettikten sonra, her yerde meşaleler görmekten bıkmış hissedebilirsiniz. Güzel bir alternatif fenerlerdir. Sadece güzel görünmekle kalmıyor, bir fener on beş ışık seviyesi veriyor. Bu, bir ışık bloğunun yayabileceği en yüksek seviyedir ve meşaleleri bir ışık seviyesinde yener.

Minecraft’da Fener Nasıl Bulunur?

Özetle: Çalışma masasını açıp, ızgaraların etrafına sekiz demir külçe yerleştirin. Daha sonra ortasına bir meşale koyun. Böylelikle fener elde etmiş olacaksınız.

Demir Külçe Demir Külçe Demir Külçe
Demir Külçe Meşale Demir Külçe
Demir Külçe Demir Külçe Demir Külçe

 

Minecraft’ta fener almanın üç yolu vardır. Onları burçlarla ya da dünyadaki karlı tundra köylerinde bulabilirsiniz. Çırak düzeyindeki kütüphaneciler bazen bir zümrüt için bir fener satarlar. Son olarak, kendiniz yapabilirsiniz.

Burçların yakınında, tavandan sarkan zincirlerde fenerler ortaya çıkacaktır.

Minecraft'da fener yapmakPin
Minecraft Fener Yapımı

Karlı tundra köylerinde, lamba direklerinden ve kapılarının önünde asılı olarak bulunabilirler. Bunları elde etmek için, bir kazma ile kırılmadıkça fener düşmeyeceğinden bir kazma kullandığınızdan emin olun.

Minecraft fener yapimiPin
Minecraft’da fener nasıl yapılır?

Minecraft’da Fener Nasıl Yapılır?

Minecraft‘da fener nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz.

  • Adım 1: Demir bulun.

Bir fener yapmak nispeten basittir. Demiri bulmanız ve aldığınız demir cevherini demir külçelere dönüştürmeniz gerekecektir. Demir cevherini çıkarmak için en azından bir taş kazma kullanın.

Minecraft demir nerde bulunur?Pin
Minecraft Demir Cevheri

Demir cevherini bir fırına koyun ve demir külçelerine çevirin.

İlginizi çekebilir: Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır

demir cevheri nasıl demir külçesine dönüşür?Pin
Demir Cevherini Demir Külçelerine Dönüştürün.
  • Adım 2: Demir Külçeleri Hazırlayın

Demir cevheri ile dokuz demir külçe almak için demir cevherini çalışma masasına yerleştirin.

Demir külçesini demir madeninden elde edersiniz.Pin
Demir cevherinden 9 adet demir külçesi elde edebilirsiniz.
  • Adım 3: Bir Fener Yapın

Ortasına bir meşale yerleştirin ve bir fener yapmak için demir külçelerle çevreleyin.

Minecraft fener kombinasyonu.Pin
Etrafını demirle çevreleyin ve ortasına bir meşale koyun.

Minecraft’da Fener Ne İşe Yarar?

Fenerler blokların altına veya blokların üstüne yerleştirilebilir. Meşalelerle aynı şekilde çalışırlar, çünkü yerleştirildikten sonra alanı aydınlatmaya başlar ve yanmaz. Sadece sıcak çubuğunuzdaki feneri seçin ve bir bloğun üstündeki veya bir bloğun altındaki kullanılabilir alana sağ tıklayın.

minecraft fener ne ise yararPin
Minecraft’de fener ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Ayrıca tavandan bir zincir asabilir ve güzel bir asma ışık figürü yapmak için fenerleri zincirlerin uçlarına yerleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

S. Fenerler Minecraft’taki meşalelerden daha mı iyi?

C. Fenerler, meşalelerden bir ışık seviyesi daha yüksek yanar. Bu, fenerlerle meşale ızgaranız arasında başka bir boşluk ekleyebileceğiniz ve zombilerin doğmasını önleyebileceğiniz anlamına gelir. Fenerler, demir gerektirdikleri için normal bir meşaleden daha pahalıdır, ancak yüksek tedarikte demiriniz varsa, fenerler daha iyi bir seçenek gibi görünmektedir. Meşaleler fenerlerin aksine duvarlara yerleştirilebilir, bu nedenle bir meşalenin hala bir fenerden daha iyi olacağı zamanlar vardır.

S. Minecraft’ta renkli fenerleri nasıl yapıyorsunuz?

C. Minecraft’ta iki fener var, normal fener ve ruh fener. Normal fener turuncu bir renk tonuna sahiptir ve on beş ışık seviyesi yayar. Ruh fenerinin mavi bir tonu vardır ve on ışık seviyesi yayar. Bir ruh feneri yapmak için, normal bir meşale yerine demir külçe kutusunun ortasına bir ruh feneri yerleştirin.

S. Minecraft’taki en güçlü ışık nedir?

C. Bir ışık bloğunun yaydığı en fazla on beştir. Parlayan taş, fenerler, deniz fenerleri, shroomlight, ateş, lav ve diğerleri on beş ışık seviyesine kadar yayarken, meşaleler on dört ışık yayar.

S. Hangisi daha parlak, Parlayan Taş mı yoksa deniz feneri mi?

C: Her ikisi de aynı ışık seviyesini yayar. Işık emisyonlarında aynıdırlar, ancak glowstone daha parlak renkli bir bloktur. Bunun oyun üzerinde mekanik bir etkisi yoktur, ancak RTX etkinken glowstone bir deniz fenerinden daha parlak görünebilir.

5/5 - (5 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1