Minecraft Gözlemci Yapımı – 2022

Minecraft gözlemci yapımı oyunda fazlasıyla işinize yarayacak bir konudur. Redstone, Minecraft’ın her şeyi otomatikleştirmenize izin veren harika bir yönüdür. Otomasyon, pistonlar ve tekrarlayıcılar gibi birçok farklı Redstone öğesiyle kolayca elde edilebilir, ancak Minecraft’a eklenen başka bir öğe de bir gözlemcidir. Observer, eskisinden daha gelişmiş otomasyona izin verdiği için Redstone’a mükemmel bir ektir. Bu kılavuzda, bir gözlemcinin nasıl oluşturulacağını ve kullanılacağını ve hatta nasıl çalıştığını öğreneceksiniz.

Gözlemci için Gerekli Malzemeler

  • 6 kırık taş
  • 2 Kızıltaş (Redstone) tozu
  • 1 Nether kuvarsı
Minecraft'da gözlemci nasıl yapılır?Pin
Minecraft gözlemci yapımı.

Minecraft’ta bir Gözlemci Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta bir Gözlemci yapmak için 3×3 ızgaradan oluşan işçiliği tablosunu açın. Birinci ve üçüncü sıranın tamamını 6 parke taşı ile doldurun ve orta sırayı boş bırakın. İkinci sıranın ilk iki kutusuna, sol orta kutuya 2 Redstone ve son olarak bir Nether kuvars yerleştirin. Gözlemciniz yapıldı, şimdi tıklamanız ve envanterinize sürüklemeniz yeterli.

Adım Adım Kılavuz (Resimli):

İşte Minecraft‘ta bir Gözlemci yapmak için izlemeniz gereken adım adım resimli kılavuz:

Bir gözlemci hazırlamak göründüğünden çok daha kolaydır. İlk adım, iki Redstone tozunu almaktır. İki Redstone tozunu aldığınızda, süreçte biraz parke taşı almanız gerekecek, bu yüzden altı ekstra blok aldığınızdan emin olun.

Redstone’u elde etmek için önce biraz Redstone cevheri bulup çıkarmalısın. Redstone cevheri elde etmek için önce bir Demir kazma yapmanız gerekir.

Demir kazma almak için önce tahta bir kazma yapmanız gerekir. Bunu yapmak için üç tahta tahtaya ve iki çubuğa ihtiyacınız var. Bu malzemeleri aldıktan sonra, bunları aşağıdaki desenle işçiliği tablonuza koyabilirsiniz.

Minecraft kazma yapimi.Pin
Minecraft kazma yapimi.

Artık tahta kazmanızı yarattığınıza göre, onu taşa yükseltmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için üç parça parke taşına ihtiyacınız var ve bunu elde etmek için bir mağarada üç parça taş çıkarmanız gerekiyor. Mağaralar taşla kaplıdır, bu yüzden taş almak hiç de zor olmamalıdır. Bir mağaradaki taş, aşağıda gördüğünüz gri bloklardan herhangi biri olacaktır.

Bir taş kazma yapmak için aşağıdaki tarifi takip edebilirsiniz:

Minecraft taş kazma yapımı.
Minecraft taş kazma yapımı.

Sonra, bir demir kazma yapmak zorundasın. Bir demir kazma yapmak için tek yapmanız gereken üç demir külçe ve iki çubuk elde etmektir. Üç demir külçe elde etmek için tek yapmanız gereken madeninizde üç demir cevheri bulmak ve onları bir fırında eritmek. Bir demir cevheri size bir demir külçe verecektir. Üç demir külçenizi aldıktan sonra, bunları aşağıdaki tarifle hazırlama masanıza yerleştirmeniz gerekir.

Minecraft demir kazma yapımı.Pin
Minecraft demir kazma yapımı.

Artık demir kazman olduğuna göre gidip Redstone cevherini bulmalısın. Demir kazmanla Redstone cevherini çıkarırsan Redstone tozu düşer.

Kırmızı taşınızı ve parke taşınızı topladıktan sonra, ağa gitmeniz gerekir.

Ağa ulaşmak için üç elmas cevheri bulmalısın. Bir elmas cevherini kırmak bir elmas düşürecektir. Üç elmasınızı topladıktan sonra, işçiliği masanıza geri dönmeniz gerekir. Üç elmasınız ve iki çubuğunuzla, aşağıdaki tarifi kullanarak bir elmas kazma yapmanız gerekir

Minecraft elmas kazma yapımı.Pin
Minecraft elmas kazma yapımı.

Artık kazmanızı hazırladığınıza göre, bir lav havuzu bulmanız gerekiyor. Yanınıza bir su kovası getirin ve o lav havuzunu bulduktan sonra üzerine su dökün. Su bir lav kaynağı ile temas ettiğinde, lavı obsidiyene dönüştürür.

Artık obsidyenini aldığına göre, elmas kazmanla benimkini al. Elmas kazma ile maden çıkarmaları biraz zaman alıyor ama sadece on tanesine ihtiyacın var. Bu on obsidyen parçasıyla, bir Alt portal inşa edebilirsiniz. Yeraltı dünyasında, yeraltı kuvars cevherini bulacaksınız. Nether quartz’ı almak için bunlardan bir tane alayım.

İlginizi Çekebilir; Minecraft Kürsü Yapımı

Minecraft’da Gözlemci Ne İşe Yarar?

Bir gözlemcinin çalışma şekli gerçekten basittir, ancak inanılmaz makineler yaratma potansiyeline sahiptir. Bir gözlemci kullanmak için tek yapman gereken onu yere koymak. Yüzünün nereye baktığına bağlı olarak gözlemlediği yeri belirler. Önünde bir varlık tespit ederse, bir Redstone sinyali yayar. Daha sonra bu Redstone sinyalini Redstone tekrarlayıcılar veya pistonlar gibi diğer mekanizmalara güç sağlamak için kullanabilirsiniz.

YouTube video

Daha fazla rehbere ulaşmak için Minecraft Rehberleri kategorimize göz atabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1