Minecraft Kitap Yapımı – 2022

Minecraft kitap yapımı, Minecraft oyuncularının merak ettiği konulardan birisidir. Oyunda özellikle köylülerin evlerinde gördüğümüz minecraft kitaplarının, nasıl yapıldığını ve ne işe yaradığını merak etmişsinizdir. Kitaplar oyun içinde bir çok konuda işimize yaramaktadır. Yazımızın devamında Minecraft kitap yapımı ve minecraft’da kitabın ne işe yaradığını inceleyeceğiz.

Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft kitap yapımı için öncelikle kağıt yapmak ve deri elde etmek zorundayız. Bu iki malzemenin üretim menüsünde birleştirilmesi sonucunda kitap meydana gelmektedir.  Oyun içinde kağıt ve deriyi toplayamadığımız için önce kağıt ve derinin nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyor. Yazımızın devamında Minecraft kağıt yapımı ve Minecraft deri yapımı hakkında bilgi vereceğiz.

Minecraft Kağıt Yapımı

Minecraft kağıt yapımı için öncelikle 3 adet şeker kamışı toplamanız gerekiyor. Topladığınız şeker kamışlarını çalışma masasındaki en alt sıraya yerleştirdiğinizde 3 adet kağıt yapmış olacaksınız. Aşağıda, eşyaların üretim masasına nasıl yerleştirilmesi gerektiğini görebilirsiniz.

Minecraft kağıt yapımı.Pin
Minecraft kağıt yapımı.

Minecraft Deri Yapımı

Minecraft deri yapımı için yapmanız gereken şey İnek bulmaktır. Oyun içinde rastgele gezen ineklerden birini keserek derisini alabilirsiniz. İnek kesmek aynı zamanda size oyun içinde deneyim puanı kazandıracaktır.

Minecraft deri yapımı.Pin
Minecraft deri yapımı.

Minecraft’da Kitap Nasıl Yapılır?

Kağıt ve deriyi bulduğumuza göre sıra kitap yapmaya geldi. Çalışma masanızı açın ve bulduğunuz deriyi en alt sol kareye yerleştirin. Kağıtları derinin etrafını saracak şekilde, derinin yanındaki ve üstündeki karelere yerleştirin.

Minecraft kitap yapımı.
Minecraft kitap yapımı.

İşte karşınızda Minecraft kitabı!

Minecraft Kitap Ne İşe Yarar?

  • Eşyaları büyülü yapmanıza yarar. Normalde eşyalarınıza doğrudan büyü uygulamanız mümkündür. Ancak büyülenmiş kitap oluştururken, büyünün türünü önceden kararlaştırdığınız için size avantaj sağlayacaktır. Büyü masası sayesinde büyülü hale getirilen kitap, anvilin üzerinde diğer eşyaları büyülüyor fakat bu esnada kendisi yok oluyor.
  • Kitaplık yaparak evinizi dekore edebilirsiniz. 3 tane kitap ve 6 tane tahtayı yan yana getirerek kitaplığınızı yapabilirsiniz.
  • Kitap ile Book and Quill (Kitap ve Tüy) adlı eşyayı yapabilirsiniz. Yaptığınız bu eşyaya yazı yazabilirsiniz.
  • Büyü masası yapmanızı sağlar. Büyü masası yapabilmek için 3 adet obsidyen taşını çalışma masasının en altındaki 3 kutucuğa yerleştirmelisiniz. Daha sonra 4. obsidyen taşı en ortaya konulur. 2. satırdaki kutucukların en sağı ve en soluna elmas taşları yerleştirmelisiniz. Ortaya kitabı koyduğunuzda büyü masanız meydana gelecektir.

İlginizi çekebilir: Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır?

 

5/5 - (3 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1