Minecraft Kürsü (Lectern) Yapımı – 2022

Bir süredir Minecraft oynuyorsanız, Minecraft kürsüsünün ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Fantastik küçük öğe oldukça zararsız görünüyor, ama aslında çok fazla derinlik barındırıyor. Daha karmaşık kaynaklardan bazılarına sahip olduğunuzda, bu mobilya öğesi ortaya çıkarmak isteyeceğiniz bazı sırları barındırır.

Minecraft’da Kürsü Nasıl Yapılır?

Minecraft’da kürsü inşa etmek, biraz odun ve birkaç kitaplık olduğu sürece oldukça basittir. İhtiyacınız olan en önemli şey, çalışma masasındaki orta yuvalara üç ahşap tahta yerleştirerek yapabileceğiniz ahşap plakalardır. Bir kitaplık yapmak için ahşap plakalara ve bazı kitaplara ihtiyacınız var. Çalışma masasının tüm yuvalarını kullanarak, ahşap plakaları alt üç ve üst üç yuvaya yerleştirin. Ardından, kitapları üç orta yuvaya da yerleştirin ve kendinize bir kitaplık yerleştirin.

Minecraft'da kürsü nasıl yapılır?Pin
Minecraft kürsü yapımı.

Şimdi kürsüyü yapmak için. Ahşap plakaları üst üç yuvaya ve alt orta yuvaya yerleştirin. Ardından orta yuvaya bir kitaplık yerleştirin, bir T şekli yapın ve şimdi bir kürsü oluşturabilirsiniz! Bir kürsü, oyuncunun okuması için kitap tutabilir ve bir kitapla birlikte bir kürsüye tıklamak onu yerleştirir. Bu aynı zamanda başka bir nedenden dolayı çok kullanışlı bir öğedir…

Kürsüyü Redstone Sinyali Olarak Nasıl Kullanır?

Minecraft’ta bir kitap ve tüy tutabilmenin yanı sıra, bir kürsü de bir redstone sinyali yayar. Birçok redstone yapısında olduğu gibi, karmaşık olabilir, bu nedenle aşağıda Youtube videosunu izleyerek Minecraft kürsü yapımı konusunda destek alabilirsiniz.

YouTube video

Umarız bu Minecraft kürsü rehberi, bazı yeni özelliklerin kilidini açmanıza ve bu sevimli küçük öğeyi Minecraft evinizde bir yere yerleştirmenize yardımcı olmuştur. Bununla birlikte, hayatınızda daha fazla Minecraft rehberine ihtiyacınız varsa, Minecraft kategorimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

5/5 - (4 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1