Maden Fırını Nasıl Yapılır?

Maden Fırını Nasıl Yapılır? Dünyanın en çok satan oyunlarından biri olan Minecraft, içerdiği üretim araçlarıyla oyunculara muazzam bir yaratıcılık ve özgürlük alanı sunuyor. Bu kılavuzda, bir Minecraft maden fırını nasıl yapılır sorusuna cevap verecek, bu konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizinle paylaşacağız.

Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır – Bildiğiniz gibi minecraft’da fırınlar, karakterinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan olmazsa olmazlardan biridir. İlk olarak 2019 yılında yayınlanan 1.14 Köy ve Ganimet güncellemesi ile oyuna eklenen Maden Ocağı, ısıtma işlemini normalden daha hızlı gerçekleştiriyor. Dolayısıyla hem zaman hem de verimlilik açısından işiniz için çok faydalıdır.

Minecraft Maden Fırını Nedir?

Minecraft Maden Fırını Nasıl Nedir? sorusuna cevap veren kılavuzumuza geçmeden önce, tam olarak ne yaptığına daha yakından bakalım. Bildiğiniz gibi Minecraft fırınları, madenden çıkardığınız demir ve altın gibi yemeklerinizi ve cevherlerinizi koklamanızı sağlayan bir eşyadır.

Minecraft sürüm 1.14 ile gelen maden fırını, tüm bu işlemleri çok daha hızlı yapmanızı sağlayacak. Tabii bu fırın ile cevher dışında herhangi bir cismi ısıtamayacağınızı da belirtmekte fayda var. Bu fırın, sekiz cevheri eritmenize izin vererek, eritmeyi iki kat daha hızlı hale getirir.
Minecraft fırınları

Öte yandan, bir maden sobası ile ısıtırsanız, normal bir soba ile elde ettiğiniz deneyim puanlarının yarısını kazanabilirsiniz. Bu, zamandan tasarruf ederken XP yediğiniz anlamına gelir.

Minecraft Survival modunda oynuyorsanız ve bu nedenle sık sık madene giriyorsanız, bir maden ocağının nasıl yapıldığını öğrenmek kesinlikle faydalı olacaktır.

minecraft'da maden fırını nasıl yapılır?Pin
maden fırını nasıl yapılır ?

Maden Fırını Nasıl Yapılır?

Maden fırını nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekirse; Bir Minecraft maden fırını inşa etmek, bir taş ocağından biraz daha sıkıcıdır. Bildiğiniz gibi 8 tuğla ile normal bir fırın yapabiliriz. Ancak burada ihtiyacımız olan üç farklı şey var:

  • 5 demir külçe
  • 1 normal fırın
  • 3 düz taş (versiyon 1.15’ten itibaren mevcuttur)

Bu malzemeleri elde ettikten sonra izlemeniz gereken üretim sırası şu şekildedir:

İlk önce 3×3 üretim ızgarasını açın. Daha sonra ortadaki normal fırını alt boşluklara düz tuğlalar yan yana, üstteki beş boşluğa demir külçe olacak şekilde yerleştirin. Minecraft maden ocağı inşa etme adımlarını tamamladıktan sonra yeni öğeyi envanterinize taşıyın. Bu kadar.

Minecraft Maden Fırını Ne İşe Yarar?

Minecraft maden fırını yemek pişirmeye ve madenleri eritmeye yarar. Onu normal fırından ayıran en önemli özellik normal fırından daha hızlı olmasıdır. Böylece madenleri hızlı eritirsiniz ve oyunda daha hızlı gelişebilirsiniz. Minecraft maden fırınını bilen oyuncular, madene inerken yanlarına taş ocağı yerine çoğunlukla maden fırını alırlar. Fakat her olumlu şeyin bir bedeli vardır. Maden fırını yapmak için normal fırından daha çok kaynak harcarsınız.

İlginizi çekebilir; PUBG Mobile Oyundan Atıyor 2022 [ÇÖZÜM]

4.9/5 - (8 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1