PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile hassasiyet ayarları oyundaki performansınızı arttırması için olmazsa olmaz ayarlardan biridir. PUBG, oyun yapımcılarının kıyasıya mücadele ettiği mobil oyun sektörünün en popüler battle royale oyunlarından biridir. Tencent Games tarafından geliştirilen oyun çıktığı günden bu yana yedi ile yetmiş yaş arasındaki herkesin beğenisini kazandı. Peki PUBG Mobile’ın kontrol ayarları ile ilgili tüm detayları incelemeye ne dersiniz?

PUBG Mobile, geniş bir kitlenin hayatında önemli bir yere sahiptir. PUBG mobil pazarlara girmeden önce oyun mekanikleri sadece oyun konsolları ve bu platformların kontrol mekanizmaları için kurulmuştu. PUBG Mobile’ın mobil akıllı cihazlarda oynanabilmesinin yanı sıra oyun mekanikleri, telefonların oyun kontrol mekanizmalarına uyacak şekilde yeniden düzenlendi. Her oyuncunun temel amacı oyundan keyif almak ve kazanmak olduğu için telefonun kontrol araçlarını olabildiğince verimli kullanmak önemli hale geldi. Oyuncunun kontrollerini benzersiz ve rahat bir şekilde özelleştirmesi önemlidir. Peki PUBG Mobile’ın kontrol ayarları nasıl yapılıyor?

[yazi ilgili_yazi_id=”552″]

pubg mobile hassasiyet ayarlarıPin
Pubg Mobile

PUBG Mobile Kontrol Ayarları

Bu bölümde oyunda kullanacağınız tüm tuşları görebilirsiniz. Oyun sırasında ekranın olmasını istediğiniz kısmına kaydırarak istediğiniz komutu taşıyabilirsiniz. Komut butonlarının boyutu ve görünürlüğü ekranın üst orta kısmındaki “Ayarlar” bölümünden ayarlanabilmektedir.

  • Android veya iOS mobil cihazınızda yüklü olan PUBG Mobile’ı açın.
pubg mobile hassasiyet ayarlarıPin
PUBG Mobile Kontrol Ayarları
  • Oyunu açtıktan sonra ekranın sağ alt köşesindeki ayarlar simgesine dokunun. Ardından açılan ekranın sağ tarafında seçenekler sıra sıra gelecek.
pubg mobile hassasiyet ayarlarıPin
PUBG Mobile Kontrolleri

“Kontroller”e dokunduktan sonra ekranın yukarısında klasik ve arena olmak üzere iki oyun modu göreceksiniz. Bu kısmın altında hareket etme ve ateş etme butonlarının sabit olup olmamasına göre üç farklı seçenek ortaya çıkıyor. Bunlardan kendinize en uygun olanı seçip özelleştir yazısına dokunun.
Sonunda PUBG Mobile kontroller ekranına ulaşmış olacaksınız.

Bu bölümde oyunda kullanacağınız tüm tuşları görebilirsiniz. İstediğiniz komutu, oyunu oynarken nerede olmasını istiyorsanız ekranın o bölümüne kaydırarak taşıyabilirsiniz. Komut butonlarının büyüklüğü ve görünürlüğü ekranın üst orta bölümünde bulunan ayarlar kısmından yapılabiliyor.

PUBG Mobile Kontrol Ayarı Çeşitleri Nelerdir?

PUBG Mobile oynarken her oyuncunun kontrol tercihi farklı olabilir. Bazı oyuncular oyunu ekranda iki parmakla oynarken, bazı oyuncular bundan memnun olmadıkları için üç parmak kullanmayı tercih ediyor. Bu farklılıklar, kontrol ayarlarındaki komut tuşlarının oyun stiline uyacak şekilde ayarlanmasını gerektirir.

pubg mobile hassasiyet ayarlarıPin
PUBG Mobile Kontrol Çeşitleri
  • Oyun tercihi iki parmak olan oyuncular, oyunu sağ ve sol ellerinin başparmaklarıyla oynarlar. Genel olarak, sol başparmak hareket etmek için kullanılır ve sağ başparmak iki farklı komutu gerçekleştirmek için kullanılır, örn. B. Amaç ve Vur. Diğer tüm komutlar da bu iki parmakla yürütülür. Oyun deneyiminin kalitesine gelince, PUBG Mobile kontrol ayarları görselde görüldüğü gibi 2 parmak oyuncular için ayarlanabiliyor.
pubg mobile hassasiyet ayarlarıPin
PUBG Mobile 3 Parmak Ayarları
  • Oyunu üç parmakla oynayarak daha iyi sonuç alacağını düşünen kullanıcılar, oyun sırasında ekrandaki sağ ve sol işaret parmaklarını ve baş parmaklarını etkin bir şekilde kullanıyorlar. Gelelim bu tarz bir ayarda parmakların işlevine; Sol işaret parmağı ateş etmek, sol başparmak hareket etmek ve sağ başparmak nişan almak için kullanılır. Bu tür ayarlamanın avantajı, sağ elin daha işlevsel kullanımına olanak sağlamasıdır. PUBG Mobile için önerilen kontrol ayarları, 3 parmak oyuncular için resimde gösterildiği gibidir.
  • PUBG Mobile kontrol ayarlarını kaydetmiyorsa, kontroller ekranının üst orta kısmındaki seçeneklerde bulunan “Çıkış” butonuna tıklamadan önce “Kaydet” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

PUBG Mobile’da Kontrol Ayarları Neden Önemli?

PUBG Mobile ayarlar ekranının sağ tarafında bulunan seçenekler, PUBG Mobile kontrol düzeni içindeki tüm ayarlardır. Genel, grafikler, kontroller, araç, hassasiyet, koleksiyon, ses, hızlı sohbet ve dil seçenekleri oyun ayarlarını oluşturuyor. Bu ayar başlıklarından en önemlisi olan kontrollerin düzenine değindik. Kontroller dışında genel ayarlar, grafik ayarları ve hassasiyet ayarları oyun deneyimi için büyük önem taşıyor. PUBG Mobile’ın sık sık güncellenmesiyle birlikte oyunda çeşitli değişiklikler görülebiliyor. PUBG Mobile kontrol ayarları bazen bu güncellemeler nedeniyle bazen de başka nedenlerle bozuluyorsa bu ayarları yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Oyundan optimum düzeyde keyif alabilmek ve oyunda geçirilen süreyi en verimli şekilde kullanabilmek için bu ayarların ideal seviyeye ulaşması gerekmektedir.

PUBG Mobile Genel Ayarlar

pubg mobile hassasiyet ayarlarıPin
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

PUPG hassasiyet ayarlarının yanında genel Ayarlar başlığı altındaki seçeneklerinizin çoğu, onları en son kaydettiğiniz gibi kalacaktır. Gelen güncellemeler bu bölümü değiştirmez. Bu bölüm, kullanıcıya fayda sağlayacak bazı önemli bilgileri içerir. Kurmalı tüfek ve arbalet atış modunu geriye dönük ateşle etkinleştirerek rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

[yazi ilgili_yazi_id=”604″]

PUBG Mobile Grafik Ayarları

pubg mobile hassasiyet ayarlarıPin
PUBG Mobile Grafik Ayarları

PUBG Mobile hassasiyet ayarlarından sonra oyunu oynarken başarılı olmak için göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden birinin oyundaki akıcılık olduğunu söyleyebiliriz. Telefonda bu kadar kaliteli bir oyun oynarken kritik anlarda oyunun donmasını veya cihazınızın aşırı ısınmasını istemezsiniz. Oyununuza ideal ayarları uygulayarak daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

pubg mobile hassasiyet ayarlarıPin
PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Hassasiyet ayarları her oyunda olduğu gibi PUBG Mobile’da da dikkatli bir şekilde ayarlanması gereken ayarlardır. Kişiden kişiye değişen duyarlılık seçeneklerinden uygun olanı bulmak oyuncunun alışkanlığı ile ilgili olabilir. Ortalama hassasiyet ayarlarıyla oynamaya alışarak bunu zamanla artırmak, oyuncuya hızlı manevralarda büyük avantaj sağlıyor.

Oyla! post

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1