Sedat Peker ve Nedim Şener Kavgası – 2022

Son zamanlarda yayınladığı kasetlerle gündem olan Sedat Peker son bombasını Nedim Şener ile alakalı patlattı. Peki Sedat Peker Nedim Şener olayı nedir? Sedat Peker neyi ifşaladı? Nedim Şener nasıl yanıt verdi?

Nedim Şener Kimdir?

Nedim Şener Kimdir?Pin
Nedim Şener Kimdir?

Nedim Şener, 1966 yılında Almanya’da dünyaya geldi. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamalayan Şener, tezinde “Uluslararası Ticaret ve Türkiye’nin Dünya Ekonomisine Eklemlenmesi” konusunu ele aldı. Gazeteciliğe 1992 yılında Dünya gazetesinde başlayan Şener, 1994 yılında Milliyet gazetesinde çalışmaya başladı. 2011 yılında ise buradaki işine son verildi. 2010-2011 yılları arasında Posta gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan Nedim Şener, 3 Mart 2011 tarihinde Oda TV’ye yönelik Ergenekon soruşturması kapsamında gazeteci Ahmet Şık ile birlikte gözaltına alındı. Tutuklanmasının ardından Silivri Cezaevi’ne konulan Şener, Ergenekon terör örgütüne yardım etmek gerekçesiyle yargılandı. 7 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Nedim Şener, 12 Mart 2012’de tahliye edildi. Nedim Şener, Posta gazetesinde köşe yazarlığına devam etmektedir.

Sedat Peker Kimdir?

Sedat Peker Kimdir?Pin
Sedat Peker Kimdir?

Reis Sedat Peker (d. 1 Aralık 1970; Adapazarı, Sakarya), organize suç örgütü kurma iddiası ile hüküm giymiş Türk suç patronu. Pan-Türkizm temelli politik görüşleri sebebiyle ülkücüler arasında pek çok destekçisi bulunur. Ülkücü olmadığını röportajlarında belirtmiştir. YouTube’dan yayınladığı videolar ile Türkiye’de ve kısmen dünyada gündem olmuştur. Doksanlı senelerde Türkiye’de artan nitelikli mafya oluşumlarının içerisinde yer alması suçlaması ile yargılandı. 1997 ve 1998’de çete kurmak suçlaması ile yargılandığı davalarda mahkeme görevsizlik kararı verdi.

12 Mart 2005’te Kelebek Operasyonu kapsamında tutuklandı ve 31 Ocak 2007’de İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda alınan kararda “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” ve “evrakta sahtecilik” gibi suçlardan dolayı toplam 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nin uzun tutukluluk süreleri göz önünde bulundurularak cezasının 10 yıldan 5 yıla inmesiyle tahliye edildi.

Kaynak: Wikipedia

Sedat Peker Nedim Şener İçin Ne Dedi?

“Uzun Çavuş” adlı hesap üzerinden paylaşımda bulunan Peker, “Nedim Şener Benim kontrolümde olan @freudun_talebe isimli sayfa Twitter tarafından kapatıldıktan sonra, aynı isimle sahte hesap açan bazıları benim söylemediğim şeyleri, ben söylemişim gibi yazıyorlar. Bu sayfa bana ait değil diye tekerrür kere düzeltme yaptım. Senin hakkında o sözleri ben söylemedim. Ancak sen haklı olarak benim söylediğimi düşünüp bana pislik demişsin. Benim çocuklarım var. Bu kelime onları üzer. Bu kelimeyi lütfen düzelt. Eğer ki düzeltmezsen, benim pislik olmadığım, kim olduğumu Ak partinin en önemli isimlerinden birisi ile yaptığım telefon görülmesini herkese dinletmek zorunda kalacağım. O kelimeyi ben söylemedim. Bunu lütfen düzelt. Ben düşmanınız olabilirim ancak pislik değilim. Şerefli bir düşmanım” dedi.

Nedim Şener ise Peker’in bu paylaşımlarına şu yanıtı verdi:

“Sen dahil kimse benim hakkımda bir şey söyleyemez, ancak hakaret ve küfür edebilirler. Hayatında toplu iğne başı kadar açığı olan biri değilim. Pislik lafını da kullanmadım ben. Bunların marifeti, varsa sözün bu FETÖ’cülere PKK, DHKP-C artıklarına söyle.

Suç örgütü liderlerinden özür dileyecek de değilim. Ama buna rağmen eğer bir AKP’li benim hakkımda menfi bir şey söylemişse bu onun şerefsizliğidir, onunla da hesaplaşırım. yayınlamazsan senin de ondan farkın kalmaz. Sen benim gözümde düşman değil suç örgütü liderisin. Senin kime düşman olduğun da beni ilgilendirmiyor. Kimin hakkında ne biliyorsan paylaş. Ama bir gün Türk adaletine hesap vereceksin Sen yanlış anlayabilmişsin Erk Acarer, senin yolun zaten, FETÖ’cüler, PKK’lılar ve suç örgütleriyle aynı. Ve bir gün yolun Türk devletinin adaletinden geçecek senin de. Ben de burada olacağım.”

İlginizi Çekebilir: Sosyal medyada yayılan fotoğraflarıyla gündem olan Reckol Kimdir?

5/5 - (3 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1