Tırpan Motoru Fiyatları 2022

Sezonun yaklaşmasıyla beraber Tırpan Motoru Fiyatları merak konusu oldu. Biz de sizler için Tırpan Motoru Fiyatları ufak araştırmalar sonucu bulduğumuz fiyatları sizinle paylaşacağız.

Tırpan Motoru Çeşitleri

1- Düz milli ve yan askılı olarak adlandırılan motorlu tırpanlar

(Şaft motorla birlikte tek parça gibidir. Genellikle bisiklet koluna benzetilir. Bu tırpanlar da sürekli kullanıma uygundur. Ancak eğimli noktalarda yorulurlar. Ağırlık genellikle kolda olduğu için. ve ortalama 5-7 kg ağırlığındaki pille çalışan modeller.)

2- Sırt için olan.

(Geniş engebeli alanlarda kullanıma uygun benzinli tırpan tipidir. Çünkü motoru 7-10 kg’a kadar sırtınızda taşırsanız daha az elektrik tüketir ve daha az yorulursunuz. Motoru sırt çantası gibi kullanabilir ve şaftı daha rahat hareket ettirebilirsiniz.Çeşitli başlık seçenekleri ve yüksek motor gücü ile çapalama,çalı kesme gibi işleri de yapabilirsiniz.)

3- mobil çalı tırpanları.

(Bu ülkede hala çok yaygın olmayan, düz ve geniş alanlar için ideal, ayrıca çok yormayan, kullanımı kolay ve benzinle çalışan bir tırpan çeşididir. Çim biçme makinesi olarak da kullanılmaktadır. rezervuar yok, biçilmiş çimen yere düşüyor.)

Tırpan Motoru Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kullanacağınız alana uygun olanı seçmelisiniz.
  • Kullanacağınız alana en uygun yakıt türü seçilmelidir.
  • Hangi amaçla kullanacağınızı bilmelisiniz.

Motorlu tırpanları genellikle bahçelerdeki istenmeyen yabani otları temizlemek için kullanılır. Geniş bir bahçeniz veya bağınız varsa ve yokuşlar varsa, arkadan asılabilen benzinli bir model satın almayı düşünün. Çünkü sırt çantasına takılan bir tırpan daha az yorucudur ve daha uzun süre çalışmanızı sağlar.

Düz ve küçük bahçeler ve alanlar için elektrikli veya pille çalışan veya yana monteli benzinli modeller daha mantıklı. Çünkü benzinli modeller ve arkaya asılabilen modeller daha pahalıdır.

Ayrı olarak satın alınabilen farklı başlıklar sayesinde, çalı tırpanları sadece biçmek için değil, aynı zamanda dalları kesmek, budamak, sert noktaları fırçalamak ve sınırlı alanları çapalamak için de uygundur.

Bu işleri satın alacağınız motorlu tırpan ile yapmayı planlıyorsanız motor gücü 2 ve üzeri olan bir model tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Tırpan Motoru Fiyatları 2022

STİHL FR 235 SIRT TIRPAN – OT BİÇME 2.1 HP

Tırpan motoru fiyatlarıPin
Tırpan motoru fiyatları

Stihl Fs 490 C-em Yan Tırpan – Ot Biçme 3.3 Hp

STİHL FS 490 C-EM YAN TIRPAN - OT BİÇME 3.3 HPPin
STİHL FS 490 C-EM YAN TIRPAN – OT BİÇME 3.3 HP

Selçuk Geçer Kimdir ?

Oyla! post

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın