Windows’da Karşılaştığınız Sorunları Çözmenize Yardımcı Olacak 3 Program

Windows işletim sistemi dünyada en çok kullanılan işletim sistemidir. İşletim sistemlerinin öncüsü olan Windows’da her işletim sistemi gibi sorunlar çıkarabilir. Zamanla bilgisayarınız yavaşlayabilir, anlamlarını bilmediğiniz hatalar verebilir veya zamanla sürücüleri eskir ve güncelleme yapmanız gerekebilir. Dolayısıyla Windows kullanıcıları işletim sistemlerini optimize edebilmek için yardımcı programlara ihtiyaç duyabilir. Eğer siz de bir Windows kullanıcısıysanız yazımızın devamında paylaşacağımız programları dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz.

Öncelikle Windows optimizasyonunun en önemli adımının Windows’u güncel tutmak olduğunu belirtelim. Windows güncellemelerini yapmak için yardımcı program kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Başlangıç (Başlat)’a tıklayıp arama kısmına Windows Güncelleştirmeleri (Windows Updates) yazarsanız güncelleştirmelerinizi denetleyebilir, işletim sisteminizi bu yolla güncelleyebilirsiniz.

IObit Sürücü Güçlendirici

IObit ile sürücü güncelleştirmek.Pin
IObit-Driver-Booster

Sürücü güncelleştirmeleri bilgisayarımızı hızlandırmanın en önemli adımlarından birisidir. Eğer kullandığınız donanımların markalarını (ekran kartı, ana kart, ses kartı vs.)  ve modellerini biliyorsanız markaların sitelerine girip modelinize uygun güncelleme dosyalarınızı indirebilirsiniz. Eğer bu yol size karmaşık geliyorsa bu konuda size yardımcı olabilecek bir program olan IObit Sürücü Güçlendirici‘yi kullanabilirsiniz.

Bu programın temel amacı, bilgisayarınızı optimum performansta kullanabilmeniz için bilgisayarın tüm sürücülerini güncel tutmamıza yardımcı olmak ve herhangi bir hatanın PC’de sorunlara neden olmasını önlemektir. Ama sadece bu değil, aynı zamanda PC’de bulabileceğimiz farklı hataları ve sorunları çözebileceğimiz bir dizi araç bulacağımız bir bölümü de var.

Tek yapmanız gereken, bilgisayarınızı analiz etmek, sorunları aramak ve çözmek için bu program için uygun aracı başlatmak.

IObit Driver Booster‘ı resmi sitesinden indirebilirsiniz.

FixWin 10

FixWin ile windows sorunlarını gidermek.Pin
FixWin

The Windows Club tarafından geliştirilen bu program aynı zamanda bilgisayarla çalışırken günlük olarak karşılaşabileceğimiz her türlü sorunu tespit etmemize ve çözmemize yardımcı olmaya odaklanmıştır. Tüm yapısı 6 bölüme ayrılmıştır ve her birinin içinde yaşadığımız soruna bağlı olarak ilgili düzeltmelerini bulabiliriz.

Bu yazılım sayesinde internet ve bağlantı hatalarından sistemle ilgili çok daha karmaşık hatalara kadar her türlü sorunu çözebileceğiz. Tabii ki, Windows 11 ile çalışabilmesine rağmen, Windows 10 düşünülerek geliştirilmiştir.

FixWin 10‘u resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Windows Sorun Giderici

Windows Sorun GidericiPin
Windows Sorun Giderici

Windows’unuzda yaşadığınız problemleri yine kendi bünyesinde bulunan Windows Sorun Gidericiler ile çözebilirsiniz. Çoğu zaman otomatik olarak çalışan bu özelliği manuel olarak da çalıştırabilirsiniz. Bunun için Başlangıç (Başlat)’a girip Windows Sorun Gidericiler yazmanız yeterlidir. Bu araçla bilgisayarınızı taratabilir ve Windows’dan sorunları çözmesini isteyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Kurulum Gerektirmeyen En İyi Taşınabilir Uygulamalar Nelerdir?

 

5/5 - (4 votes)

HayAksi

Hayaksi'nin sahibi.
Yorum yapın

1