XOX Oyununda Nasıl Kazanılır? XOX Nedir? Tic Tac Toe Kazanma Taktikleri 2022

XOX nedir? Okul sıralarında derste canımız sıkıldığında veya boş derslerde olanaksızlar yüzünden kendimizi eğlendirmek için oynadığımız oyun tic tac toe, yaygın bilinen adıyla ise XOX oyunu kağıda çizilen 4 çubuktan oluşturulan oyun sahasıyla rakiplerin oluşan karelere seçtiği x veya o sembollerinden birini sırasıyla çizerek oynanır. Oyun da ise yan yana veya çaprazlama bir biçimde üç aynı sembolü yan yana getiren kazanır. Sizlere birazdan vereceğim taktiklerle kaybetmeniz imkansız hale gelecek bu oyunda arkadaşlarınızla sıkı iddialara girebilirsiniz. Peki bu XOX oyununu kazanmak için gereken taktikler nelerdir? Olasılıklara bakarak inceleyelim.

Taktik 1

Eğer oyuna başlayan sizseniz bu çok büyük bir avantaj olacaktır. İlk hamleyi her zaman ortadaki kutucuğa yapmanız lazım. Bu hamleden sonra oyunu kazanıp kazanmayacağınız ise rakibinizin hamlesine bağlı ama korkmayın bu taktiklerle sizin için en kötü sonuç her zaman beraberlik olacaktır. Siz orta kutucuğa sembolünüzü çizdikten sonra eğer rakibiniz kendi sembolünü köşe kutucuklardan birine değil de çizdiğiniz sembolün yanına koyarsa tebrikler şimdiden kazandınız. İki yan yana sembolünüz olduktan sonra hemen ikinci sembolünüzün bitişiğinde kalan köşeye üçüncü sembolünüzü yerleştirirseniz rakibinizi sıkıştırmış oluyorsunuz. Eğer ki rakibiniz siz ilk sembolü ortaya koyduğunuzda köşeye koymayı tercih ederse oyun beraberlikle sonuçlanacaktır. Aşağıdaki görselleri inceleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.

Bizim o olduğumuzu varsayalım ve oyuna biz başlamış olalım.

xoxPin
İlk hamlemiz

 

xoxPin
Rakibin ikinci hamlesi köşeye değil de yan tarafa

 

xoxPin
Rakibin hamlesi ne olursa olsun herhangi boş bir alanda bu şekli elde etmemiz lazım

Bu şekli aldıktan sonra zaten sembolünüzü nereye koyarsanız koyun kazanmış olacaksınız.

xoxPin
Rakibiniz ilk hamlenizden sonra köşeye koyarsa

Böyle bir şekil elde ettiğiniz zamanda ise gözünüzden kaçırdığınız bir hamle olmadığı sürece oyunun berabere biteceği garantidir.

Taktik 2

Tam tersi durumda sizin değil de rakibinizin başladığını düşünürsek yine aynı taktikleri uygulamanız lazım. Rakibiniz eğer ortaya koyacak olursa sizin sembolünüzü köşeye koymanız lazım ki kaybetmeyin, aksi taktirde rakibinizin kazanma olasılığı olacaktır. Yine farklı bir durumda rakibiniz ortaya koymak yerine farklı yerlere koyarsa sizin orta kısmı kapıp ilk başta anlattığım 3. görselde yer alan şekli sembolünüzle oluşturmanız gerekmektedir.

Bu taktiklerle birlikte yenilmez olacaksınız. Korkmadan XOX oyunu için büyük konuşabilirsiniz çünkü galibiyet sizin için kaçınılmaz olacaktır. İsterseniz ise Google XOX oynayarak üzerinden antrenman yapabilirsiniz.

Bu linkten ise Cs:Go oyununda deagle animasyonu nasıl yapılır adlı yazımıza ulaşabilirsiniz.

 

Oyla! post
Yorum yapın

1